Czy Lego Duplo to klocki odpowiednie dla najmłodszych?

Klocki zostały uznane za najbardziej rozwijające dziecięce zabawki. Do klocków, które kochają dzieci z całego świata bez wątpienia zalicza się te produkowane przez firmę Lego. Marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci z bardzo różnych grup wiekowych. W jej ofercie dostępne są między innymi klocki Lego Duplo. Zaprojektowano je dla najmłodszych dzieci. Zobaczymy, czy naprawdę zasługują na to, aby je kupić.

Jakie umiejętności rozwijają klocki Lego?

Klocki Lego – niezależnie czy będą to klocki Lego Duplo, czy klocki przeznaczone dla starszych dzieci – to zabawki, które nie tylko gwarantują wiele godzin świetnej zabawy, ale też wspomagają rozwój dziecka. Dzięki temu, że dostępne są w seriach o różnej tematyce, rozwijają wiele umiejętności. Ćwiczą cierpliwość, uczą, że do celu trzeba czasem podążać bardzo małymi kroczkami. Pobudzają wyobraźnię i uczą kreatywności. Ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową. Jest to umiejętność która przydaje się w wieku szkolnym podczas nauki pisania. Klocki pozwalają brać udział w zabawie całej rodzinie. Klocki wchodzące w skład serii Duplo można wykorzystać do nauki kolorów i kształtów.

Dlaczego warto wybrać klocki Lego Duplo?

Lego Duplo przeznaczone są dla bardzo małych dzieci. Zaprojektowano je dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Dlatego też wszystkie klocki z serii Duplo bardzo przyjemnymi, wesołymi kolorami. Marka zadbała także o bezpieczeństwo maluchów. Marka pamięta, że maluchy lubią wszystko wkładać do buzi. Dlatego wszystkie postacie, które wchodzą w skład zestawów Lego Duplo są nierozbieralne, a elementy są stosunkowo duże. Oznacza to, ze klocki te są jednymi z najbardziej bezpiecznych na rynku klocków przeznaczonych dla dzieci w wieku powyżej 12. miesiąca życia. Wielokrotnie większe od pozostałych klocków zawierają elementy z otoczenia. Sprawdzają się do zabaw z rówieśnikami, rodzeństwem i rodzicami.

klocki lego duplo

Czy klocki Lego to tylko klocki dla najmłodszych?

Marka Lego w produkcji klocków ma wieloletnie doświadczenie – istnieje od 1932 roku. Produkowaniem klocków z tworzywa sztucznego zajmuje się od 1949 roku. Znany po dziś dzień system łączenia klocków opatentowano dziesięć lat później. Dotychczas na różnych rynkach ukazało się ponad 50 serii tematycznych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Tematyka zabawek jest niezwykle różnorodna. Często powstają one z inspiracji popularnymi filmami, grami komputerowymi czy książkami, a nawet codziennym życiem. Figurki Lego przedstawiają ludzi, zwierzęta albo roboty. Zawsze są one powiązane z tematyką danej serii. Zarówno klocki, jak i wszystkie figurki są wykonane bardzo solidnie z troską o najmniejszy detal.

Wspieranie rozwoju motorycznego jest szczególnie ważne w okresie wczesnego dzieciństwa. We wspieraniu tego rozwoju, w nauce kolorów doskonale sprawdzają się klocki Lego z serii Duplo. Są one przeznaczone dla dzieci od pierwszego roku życia, dlatego składają się ze znacznie większych elementów niż inne klocki tej firmy.

Powrót na górę