Czy pieniądze w banku są bezpieczne?

Korzystanie z banków internetowych jest bezpieczne, o ile są one objęte ubezpieczeniem federalnym i użytkownik podejmuje kilka prostych kroków w celu ochrony swoich danych. To dobrze, ponieważ banki internetowe często oferują najbardziej konkurencyjne stawki.

1

Oto, co należy wiedzieć o bezpieczeństwie banków internetowych i o tym, jak się chronić.

Co to jest bank internetowy?

Bank internetowy to bank, który zazwyczaj nie ma żadnych fizycznych lokalizacji. Bez bezpośredniej obecności banki internetowe mogą zaoszczędzić na tradycyjnych wydatkach związanych z prowadzeniem oddziału. W ten sposób banki internetowe mogą oferować tak konkurencyjne roczne stopy procentowe (RRSO).

Zamiast rozmawiać z kasjerami i bankierami, komunikujesz się z bankiem internetowym za pośrednictwem jego strony internetowej lub dzwoniąc pod numer obsługi klienta. Może on również oferować aplikację mobilną lub sposób na skontaktowanie się z przedstawicielem obsługi klienta online w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Czy korzystanie z banków internetowych jest bezpieczne?

Tak długo, jak bank jest ubezpieczony przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC)., będzie oferował taką samą ochronę jak bank FDIC na ulicy i jest bezpieczny w użyciu. Skorzystaj z narzędzia FDIC BankFind, aby potwierdzić, że bank internetowy jest ubezpieczony przez FDIC. To narzędzie umożliwia wyszukiwanie banku według jego nazwy lub adresu internetowego.

Anna Sergunina, certyfikowana planistka finansowa w MainStreet Financial Planning, Inc. w Burlingame w Kalifornii, mówi, że czasami napotyka banki, o których nigdy wcześniej nie słyszała. Narzędzie BankFind to pierwsze miejsce, do którego przejdzie, aby potwierdzić status FDIC banku.

Sergunina mówi, że kiedy nie rozpoznaje nazwy banku, sprawdzi, czy jest ona powiązana z większym bankiem.

„Odrobina należytej staranności pomaga” – mówi.

W niektórych przypadkach obie instytucje finansowe mogą w rzeczywistości mieć to samo ubezpieczenie. Uzyskaj dostęp obywatelski lub e-dostęp dla inwestorów.

Citizens Access to bank internetowy będący oddziałem Citizens Bank. Oba są traktowane jako ten sam podmiot, na podstawie tego samego certyfikatu FDIC, przy obliczaniu ubezpieczenia FDIC.

Investors eAccess jest bankiem internetowym i jest nazwą handlową Investors Bank. Depozyty w Investors eAccess to depozyty Investors Bank na potrzeby FDIC.

Te banki to przykłady powszechnego trendu: bank internetowy, który rozważasz ze względu na wysoki zysk, może być powiązany ze znajomym tradycyjnym bankiem. Należy pamiętać, że ponieważ te banki są powiązane, ubezpieczenie FDIC może być ograniczone do 250 000 USD między dwoma bankami. Zawsze sprawdź w swoim banku i skorzystaj z kalkulatora EDIE FDIC, aby upewnić się, że wszystkie Twoje pieniądze są objęte ubezpieczeniem FDIC.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z banku internetowego, czy bankowości internetowej w tradycyjnym banku, pamiętaj o zastosowaniu kilku sprawdzonych metod.

Na przykład zawsze wpisuj witrynę banku w przeglądarce i nie używaj linku, który otrzymałeś e-mailem lub SMS-em. Przed zalogowaniem upewnij się również, że witryna banku używa adresu internetowego HTTPS.

Sergunina oferuje następujące wskazówki dotyczące bezpiecznej bankowości online:

  • Regularnie zmieniaj swoje hasło: a jeśli używasz menedżera haseł, nie zapomnij też zmieniać tego hasła.
  • Użyj uwierzytelniania wieloskładnikowego: dwuetapowy proces może wydawać się dodatkową pracą, ale dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń do Twojego konta. Zwykle ma to formę otrzymania kodu za pośrednictwem wiadomości tekstowej.
  • Ustaw alerty dla wiadomości tekstowych: mogą one informować Cię o nieautoryzowanych transakcjach lub wypłatach na Twoim koncie.
  • Weź pod uwagę wirtualną sieć prywatną (VPN): Sergunina mówi, że oprócz korzystania z VPN na laptopie lub tablecie, powinieneś używać go w telefonie.
  • Upewnij się też, że Twoje hasło bankowe nie jest używane nigdzie indziej i sprawdź, czy Twój bank zezwala na używanie hasła ustnego, aby dodatkowo chronić swoje konto.
Powrót na górę