Dresy z lampasami – sposób na modny wygląd i wygodę na najwyższym poziomie

Spodnie dresowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Czasy, kiedy zakładaliśmy je, udając się się wyłącznie na siłownię dawno minęły. Dzisiaj dresy to element codziennej, niezobowiązującej stylizacji. Wielość modeli sprawia, że każdy znajdzie te idealne dla siebie. Hitem ostatnich miesięcy są dresy z lampasami. Podpowiadamy jak je nosić, a także na jaki materiał postawić.

Lampasy to element, który w modzie pojawił się właśnie na ubraniach sportowym. Ich początków szukać należy w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Uważa się, że swoją popularność lampasy zawdzięczają Marii Grazii Chiuri. Ta znana włoska projektantka ma na swoim koncie między innymi kolekcje koszulek, na których umieszczone były feministyczne hasła.

Komu pasują dresy z lampasami?

Lampasy – z uwagi na swój pionowy przebieg – to element, który optycznie świetnie wysmukla nogi, a także je wydłuża. To właśnie z tego powodu dresy z lampasami poleca się szczególnie tym paniom, które są posiadaczkami dość masywnych, a jednocześnie krótkich nóg. Nie oznacza to jednak, że przedstawicielki płci pięknej, które natura obdarzyła perfekcyjnymi nogami nie mogą sięgać po dresy z lampasami.

Czy dresy z lampasami to strój tylko na siłownię?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, czasy, kiedy w dresie można było pokazać się wyłącznie na siłowni czy sali gimnastycznej dawno już minęły. Dresy z lampasami mogą być świetnym strojem na co dzień. Wystarczy dobrać do nich odpowiednią koszulkę, a nawet elegancką bluzkę, żakiet i buty, aby pokazać się w nich nawet w pracy. Są idealne na sobotnie zakupy, niezobowiązujące spotkanie z koleżankami, wycieczkę poza miasto. Dresy nie krępują ruchów, zapewniają komfort i swobodę. Co ważne, dzisiaj dresy z lampasami można nosić nie tylko z obuwiem sportowym. Panie, które nie boją się odważnych stylizacji mogą założyć do nich nawet szpilki. Do tego klasyczny biały t – shirt i stylizacja gotowa. Prosto, elegancko, szykownie.

Co proponują producenci, jeśli chodzi o dresy z lampasami?

Producenci oferują różne dresy z lampasami. Klasykiem są oczywiście dresy bawełniane, które dzisiaj coraz częściej są wypierane przez modele welurowe. Okazuje się, że dresy z lampasami welurowe są zdecydowanie ładniejsze niż te bawełniane. Do tego odznaczają się wyjątkową trwałością. Nie wypychają się w nich kolana.

Dresy z lampasami to dobry wybór dla kobiet szukających sposobu na wygodną stylizację, która nie będzie krępować ruchów.

Powrót na górę