Instalacja do nawadniania ogrodu

Zraszacze są wydajnym, łatwym w zaprojektowaniu i zainstalowaniu stałym systemem nawadniania. Nawadnianie kroplowe polega na powolnym podawaniu wody bezpośrednio do gleby i roślin. Zestawy do nawadniania kroplowego są niedrogie, a montaż prosty. Możesz je zainstalować w ciągu zaledwie jednego dnia, a potrzeba do tego tylko kilku narzędzi.

Assemble hoses - Drip Irrigation System

Ten przewodnik przedstawia procedury dotyczące układania siatki irygacyjnej oraz instalacji węży, odgałęzień, emiterów i linii zasilających. Potrzebujesz szybkich dostaw? Zamów przed południem, aby skorzystać z wygodnej dostawy tego samego dnia.

1. Rozłóż siatkę irygacyjną

Rozłóż siatkę z wężami i emiterami sięgającymi roślin, które chcesz podlewać, i określ, jak daleko powinny być od siebie.

Każda roślina otrzyma emiter, malutki zraszacz, na własne potrzeby, a każdy emiter będzie podłączony do źródła wody za pomocą linii nawadniających, plastikowych rurek 1/4 i 1/8 cala, które biegną od głównego węża do twoich roślin.

Aby zapewnić ciągłe pokrycie, umieść emitery co 12 cali w glebie piaszczystej, 18 cali w glebie gliniastej i 24 cali w glebie litej.

2. Zamontuj węże

Zainstaluj zawór zwrotny na kranie zewnętrznym, aby woda gruntowa nie cofała się do wody pitnej.

Podłącz adapter węża, aby pasował do średnicy głównej systemu.

Podłącz główną linię systemu do zaworu zwrotnego i poprowadź ją do ogrodu.

3. Zainstaluj trójniki dla linii rozgałęzień

Zainstaluj odgałęzienia T’s – Drip Irrigation System

Umieść trójnik w przewodzie dla każdego odgałęzienia i zabezpiecz zaciskami taśmowymi.

Wytnij wystarczająco długie linki, aby sięgały przez ogród do każdej rośliny.

4. Zainstaluj emitery i przewody zasilające

Wykonaj otwory w linii dla każdego emitera i umieść emitery w żądanym miejscu.

Jeśli rośliny, które mają być nawadniane, znajdują się w odległości większej niż 1 stopa od linii, przytnij odpowiednią długość rurki emitera 1/8 cala i podłącz linię zasilającą do emitera na linii odgałęzienia, a następnie przymocuj emiter do końca podajnika.

Końce poszczególnych przewodów zatkaj zaślepkami i zabezpiecz zaciskami taśmowymi.

Płucz system co cztery do sześciu miesięcy, zdejmując zaślepki i odkręcając wodę, pozwalając jej płynąć, aż będzie czysta.

Powrót na górę