Jaki żakiet do długiej sukienki?

Bez względu na porę roku oczywiste jest, że jednymi z najprostszych i najwygodniejszych elementów mojej garderoby są moje sukienki. Latem zakładam jedną z nich i wychodzę przez drzwi bez zastanowienia, ponieważ to najbardziej praktyczny element, jaki można nosić, gdy latem panują upały. Zimą, dodatkową myślą jest tylko włożyć rajstopy i może jeszcze golf. Jednak bez względu na porę roku sukienki zawsze komplikuje jedno: płaszcze. Latem temperatura może wahać się od 30 stopni w południe do 10 stopni w nocy w mgnieniu oka, co oznacza, że ​​niezbędny jest płaszcz, aby zwalczyć wieczorny chłód. Jesienią i zimą płaszcz praktycznie staje się częścią twojego stroju, ponieważ potrzebujesz go nawet, aby wyjść za drzwi.

How to pair jackets with dresses

Wyzwanie polega na tym, że płaszcz, który od razu staje się najbardziej widoczną częścią Twojego stroju, może z łatwością podkreślić lub zniszczyć kreację. Stylizacja płaszczy z sukienkami może być szczególnie trudna, ponieważ ostatnia warstwa może sprawić, że cała sukienka będzie wydawać się bezkształtna, a nawet zakryć ją w całości. Jako zło konieczne, w rzeczywistości płaszcz może ulepszyć, a nawet podkreślić (!) sukienkę pod spodem. Jeśli mi nie wierzysz, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak łączyć żakiety z sukienkami na różne sposoby.

  1. Na ramionach

Pomimo „rąk dinozaurów”, które nieuchronnie wyłaniają się, gdy nosisz kurtkę na ramionach, jest to niewątpliwie jeden z najmodniejszych sposobów na stylizację żakietu i sukienki. Uwalniając ramiona, ten wygląd pozwala pochwalić się całą sukienką, jednocześnie uzupełniając ją płaszczem w łatwy i zalotny sposób. Będzie to wyglądać, jakbyś dosłownie zarzuciła żakiet, wychodząc z drzwi – nikt nie będzie wiedział, że skrupulatnie to zaplanowałaś. 

  1. Dopasuj długość kurtki do swojej sukienki

Niezależnie od tego, czy mam na sobie mini sukienkę z dżinsową kurtką, czy sukienkę midi z trenczem, uwielbiam dopasowywać długość obu elementów. Zapewnia jednolity, dopasowany wygląd i styl, który zachowuje klasyczny charakter. Twój strój od razu będzie wyglądał bardzo przemyślanie, a żakiet i sukienka będą wyglądać idealnie niezależnie od materiału i koloru.

  1. Lub noś znacznie krócej

Jeśli nie zamierzasz dokładnie dopasować długości, sugeruję przechylenie się na przeciwległy koniec spektrum i stylizację dwóch kontrastujących długości. Modne dziewczyny w szczególności uwielbiają łączyć krótką kurtkę z długimi sukienkami midi lub maxi. Strój jest wydłużony, ponieważ przyciąga wzrok od rąbka kurtki do rąbka sukienki.

Powrót na górę