Kitchen helper – co to jest?

Kitchen helper to świetny sposób, aby Twój maluch zaangażował się w proces gotowania i miał przy tym trochę zabawy! Dziecko może pomagać w takich zadaniach jak przygotowanie posiłków czy mycie naczyń. Ponadto rodzice będą mniej zmęczeni, ponieważ będą mogli zająć się kilkoma rzeczami naraz bez konieczności pilnowania dzieci przez cały dzień. Czym jest ten przedmiot?

  • Co to właściwie jest?

Nadszedł czas obiadu. Więc idziesz do kuchni po coś smacznego, podczas gdy Twoje dziecko podąża za Tobą jak cień, niosąc ze sobą swojego ulubionego misia w nadziei, że się pobawicie. Wracasz z dzieckiem do pokoju, zajmujesz go czymś, ale to nie działa, dziecko ciągle pojawia się w kuchni, ty musisz się nim zajmować, a jednocześnie nie możesz robić obiadu. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się kitchen helper

Jest to mebelek, w który możemy wstawić dziecko, aby mogło uczestniczyć z nami w przygotowaniach jedzenia, ale jednocześnie było bezpieczne i nie wymagało stałej uwagi. Helper je przytrzymuje, dziecko jest na naszym poziomie, stoi wyżej i obserwuje co robimy. Może też nam w tym pomagać, co będzie świetną wspólną zabawą. Dziecko nie podejdzie niezauważone, co może skończyć się wypadkiem, na przykład rozlaniem wrzątku. Cały czas mamy do na oku, ale nie musimy się martwić, bo jest bezpieczne w helperze.

  • Produkt na lata

Pomocnik kuchenny to produkt, który rośnie wraz z dzieckiem, od momentu, gdy jest ono w stanie samodzielnie się wspiąć. Posiada regulowany podnóżek, więc może być używany bardzo długo.

Pomocnik kuchenny to nie tylko świetny sposób, aby Twój maluch nauczył się niezależności, bezpieczeństwa i równowagi, będąc aktywnym w swojej własnej przestrzeni; pomaga również budować pewność siebie! 

Maksymalne obciążenie dla tego narzędzia kuchennego wynosi 45kg, ale zależy od umiejętności fizycznych, jak również stabilności w staniu.

Zanim umieścisz kitchen helpera w swojej kuchni, upewnij się, że dziecko ma co najmniej rok. Jeśli maluchy potrafią raczkować i stać samodzielnie z pomocą mamy lub taty to jest to bezpieczne, aby mogły korzystać z tego produktu jak najwcześniej! Pamiętajmy, że niezależnie od wieku nigdy nie zostawiajmy naszych pociech samych w pobliżu blatów, na których mogą znajdować się ostre przedmioty.

Pomoc kuchenna dla dzieci to bezpieczna, regulowana platforma, która może być używana przez maluchy od momentu osiągnięcia stabilności. Dzięki niej młodzi ludzie mają dostęp nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także do czynności wykonywanych przez dorosłych, takich jak sprzątanie naczyń czy mycie rąk – a wszystko to przy jednoczesnej możliwości obserwowania tego, co dzieje się przed nimi!

Powrót na górę