Spacery z dzieckiem chłodną porą – czy śpiworek to konieczność?

Za kilka tygodni jesień ustąpi miejsca zimie. Jednak nie oznacza to, że powinieneś zostawić dziecko zamknięte w domu i pozwolić, by tak minęły mu te ważne miesiące jego życia. Z drugiej strony – nie powinieneś też narażać swojego malucha na trudne warunki. Jest jednak rozwiązanie! Dzięki propozycjom śpiworki do spacerówki, Ty i Twoje dziecko możecie spacerować razem.

W jaki sposób śpiworek dziecięcy utrzymuje ciepło dla Twojego dziecka?

Śpiworek to nic innego jak podkładka izolująca przypominająca klasyczny śpiwór, którą można zamontować na wózku zimą. Uszyta jest od wewnątrz z warstw bawełny, polaru lub innego wypełnienia – dla zapewnienia ciepła dziecku. Jednocześnie materiał jest przewiewny, dzięki czemu maluch nie będzie się pocił. Śpiworek często też jest również wyposażony w kaptur, który Twoje dziecko może nosić, aby chronić uszy i głowę przed przeszywającym zimnem. Rezultatem jest przytulna wycieczka w wózku dla Twojego dziecka, podczas której razem cieszycie się widokami i dźwiękami pięknej aury w chłodny dzień.

W czym śpiworek jest lepszy niż zwykłe koce lub kombinezony?

  • śpiworek jest przymocowany do samego wózka, nie przemieszcza się, gdy dziecko się wierci, w przeciwieństwie do kocyka.
  • śpiworek zapewnia więcej miejsca do poruszania się dla Twojego dziecka, zapewniając mu komfort.
  • śpiworki są bardziej oddychające w porównaniu z kocami i kombinezonami, zmniejszając swędzenie, wysypkę i podrażnienie dziecka.

Śpiworek jest praktyczny i łatwy w użyciu. Posiada boczny zamek i guziki, które można przypiąć do wózka, aby zapewnić dziecku ciepło. W razie potrzeby możesz również dołożyć dodatkowe warstwy.

Czy każdy maluch może skorzystać ze śpiworka do spacerówki?

Niektóre rodzaje śpiworów mogą być używane dla niemowląt i małych dzieci – zobacz ciekawe propozycje dostępne tutaj: https://shoperly.pl/pl/spiworki-do-spacerowki-291/. Są też uniwersalne śpiworki, których dolny koniec można regulować i wydłużać w miarę wzrostu dziecka. Zamiast kupować nowy rodzaj śpiwora, gdy Twoje dziecko wyrośnie ze starego, uniwersalny śpiworek pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Możesz również dostosować rozpiętość i liczbę warstw w zależności od ilości ciepła, której potrzebuje Twoje dziecko.

Kiedy warto korzystać ze śpiworka?

Śpiworek jest praktyczny i niezbędny, niezależnie od tego, czy zabierasz ze sobą dziecko na wizyty w domu znajomych, spacer do parku lub nad morze, a nawet na zimne wzgórza i na otwarty teren. Producenci zaprojektowali śpiworki tak, aby wytrzymywały nawet niskie temperatury. Zatem, zamiast nosić ze sobą plecak wypełniony grubymi kurtkami, kocami czy kombinezonem, wystarczy położyć dziecko w wózku i włożyć je do śpiworka, aby chronić przed zimnem. Wybierz śpiworek, który może być przymocowany do wózka w kilku prostych krokach. Musisz też być w stanie szybko go odpiąć, gdy przyjdzie czas, aby go wyprać. Weź również pod uwagę klimat w miejscu, w którym mieszkasz Ty i Twój maluch. Spodziewaj się, że śpiworki zaprojektowane w celu ochrony przed gorszymi, śnieżnymi temperaturami będą droższe niż te przeznaczone do łagodniejszych klimatów.

Powrót na górę