Trzy produkty, które poprawią bezpieczeństwo w Twojej łazience

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Podczas urządzania tego wnętrza należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdź, w które produkty warto zainwestować, aby znacznie podnieść komfort korzystania z łazienki. 

Poręcze, uchwyty

Ta kategoria produktów do wyposażenia łazienki obejmuje najczęściej różnego rodzaju poręcze i uchwyty montowane obok toalety, wanny i prysznica. Takie akcesoria ułatwiają korzystanie z urządzeń sanitarnych osobom starszym i niepełnosprawnym. Przydają się także wtedy, gdy domownik zmaga się z chorobą lub kontuzją. Poręcze i uchwyty minimalizują ryzyko poślizgnięcia się. Obecnie coraz częściej uwzględnia się je w pierwotnym planie wyposażenia łazienki. Do montażu “na zapas” zachęca szeroka oferta sklepów z artykułami do urządzania wnętrz. W marketach znajdziesz obecnie uchwyty w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że te elementy wyposażenia nie zaburzą spójnego designu w Twojej nowoczesnej łazience.

Mata antypoślizgowa

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, w którym najczęściej dochodzi do wypadków. Poślizgnięcia po wyjściu z kąpieli zdarzają się wszystkim użytkownikom łazienki, choć najbardziej narażeni są na nie seniorzy, dzieci i osoby niepełnosprawne. Obecnie większość producentów wanien i kabin prysznicowych stosuje specjalne powłoki antypoślizgowe. Osobną matę antypoślizgową warto rozłożyć również na podłodze obok wanny i prysznica. Odpowiednio dobrana mata z powodzeniem zastąpi klasyczny dywanik łazienkowy. 

Czujnik co2

Detektor tlenku węgla (zwany również czujnikiem co2) to urządzenie, które chroni przed niebezpiecznymi skutkami zatrucia czadem. Ten niepozorny przyrząd, przypominający małe pudełko, może uratować życie. 

W czujnik co2 powinieneś bezwzględnie zaopatrzyć się, gdy:

  • korzystasz z kominków i pieców gazowych,
  • posiadasz gazowy podgrzewacz wody,
  • mieszkasz w bloku lub kamienicy i Twoje mieszkanie podłączone jest do wspólnego ciągu wentylacyjnego.

Niesprawne piecyki gazowe wydzielają czad – bezwonny i bezbarwny gaz, który jest trujący dla człowieka. Już niewielkie ilości tlenku węgla powodują zatrucie, a większe dawki mogą prowadzić do śmierci. Detektory co2, dostępne w sklepach z akcesoriami do wyposażenia łazienek, są bardzo czułe. Wykrywają nawet minimalne stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu i sygnalizują je alarmem dźwiękowym i optycznym. Czujnik co2 kupisz za około sto złotych. To niewielka cena za bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych.

Powrót na górę