Wyprzedaż Opla czy nowy rok produkcji – co wybrać?

Pierwsze trzy miesiące nowego roku, a więc styczeń, luty oraz marzec, to gorący okres w salonach samochodowych. Trwają wówczas wyprzedaże rocznika, które cieszą się wśród kierowców ogromną popularnością. Niektórzy importerzy rozpoczynają je już w listopadzie. Wyprzedaż Opla, Hondy czy Volvo bywa niepowtarzalną okazją nabycia nowego pojazdu i skorzystania z elastycznych oraz opłacalnych form finansowania. 

Z atrakcyjnych i bezpiecznych modeli aut, a także nowoczesnych i korzystnych form zakupu mogą obecnie skorzystać nawet zwykli kierowcy, nie tylko klienci korporacyjni. Wśród odbiorców największą popularnością oraz zaufaniem cieszą się takie rozwiązania, oferowane przez salony samochodowe jak:

  • zakup na kredyt,
  • leasing,
  • wynajem długoterminowy.

Klienci mogą także skorzystać z rozłożenia kosztów na raty, obniżenia wkładu własnego czy opłat związanych z bieżącą eksploatacją pojazdu. Wyprzedaże rocznika wiążą się ze znacznie bardziej przystępną formą zakupu, przewidywalnymi wydatkami do momentu odprzedaży, a także dostępem do autoryzowanego serwisu.

Czy samochód z wyprzedaży to prawdziwa okazja?

Dla kierowców, którzy rozważają nabycie nowego pojazdu na atrakcyjnych i opłacalnych warunkach, doskonałą ku temu okazją jest wyprzedaż Opla oraz innych znanych i cenionych na całym świecie marek. Tuż po Nowym Roku usługa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Należy jednak pamiętać, że wycena pojazdów odbywa się w Polsce na podstawie daty produkcji, a nie momentu zakupu. Jest to specyfika polskiego rynku. Praktyka ta nie jest stosowana w innych europejskich krajach. Na przykład w Niemczech wartość samochodu liczona jest od daty pierwszej rejestracji.

Podejmując decyzję o zakupie nowego pojazdu, oprócz ceny zakupu oraz wyposażenia, warto także wziąć pod uwagę całkowite koszty jego eksploatacji. Wpływają na nie:

  • zużycie paliwa,
  • koszty serwisowania,
  • niezawodność modelu,
  • przewidywana utrata wartości.

Dzięki wcześniejszej analizie kosztów użytkowania ryzyko dokonania nieopłacalnego wyboru pojazdu znacząco spada.

Wyprzedaż Opla – czy to się opłaca?

Wyprzedaż Opla, Volkswagena czy Forda kusi klientów wysokimi rabatami, zwłaszcza w przypadku najdroższych modeli. Niestety zdarza się, że są one tylko iluzją oszczędności, ponieważ sprzedawcy nie są skłonni zaoferować pakietu ubezpieczeń, pakietu serwisowego czy dodatkowego wyposażenia w cenie nabywanego pojazdu.

Praktyka pokazuje, że najbardziej opłacalne jest nabycie pojazdu na minimum 8 czy 9 lat. Wynika to z faktu, że z każdym rokiem następuje spadek jego wartości, a różnica związana z zakupem nowego samochody wyrównuje się.

Aby skorzystać z corocznych wyprzedaży rocznika i zyskać na zakupie możliwie najwięcej, należy wciąż pod uwagę kilka ważnych aspektów. Najlepszym wyborem są auta, posiadające bogate wyposażenia oraz mocno obniżoną ceną. To rozwiązanie szczególnie dla tych kierowców, którzy zainteresowani są modelami już schodzącymi z rynku. Wówczas taki zakup jest najbardziej opłacalny.

Powrót na górę