Nawilżenie bardzo suchej skóry w 3 krokach

Sucha skóra jest napięta, czasem nawet bolesna, wiotka i pozbawiona blasku. Bez odpowiedniego nawilżenia traci swoje prawidłowe działanie. Nie jest w stanie się odpowiednio zregenerować. Nawilżenie bardzo suchej skóry przywraca jej równowagę i zapewnia młodzieńczy wygląd przez długi czas. Jak odpowiednio nawilżyć skórę?

Krok 1 – Zadbaj o głębokie nawilżenie

Sucha skóra wymaga intensywnego nawodnienia nie tylko na powierzchni, ale także w głębszych warstwach. Wybierając kosmetyki zapewniające nawilżenie bardzo suchej skóry, sprawdź, czy działają one tylko na jej powierzchni, czy także głębiej. Jeśli mają w swoim składzie kwas hialuronowy, powinien być on drobnocząsteczkowy, by móc przeniknąć przez pierwsze warstwy i dotrzeć głębiej w skórę, dostarczając tam nawilżenia. Pamiętaj też o piciu odpowiedniej ilości wody. Ona także wpływa na stan Twojej skóry. Optymalna ilość to około 2-2,5 l.

Krok 2 – Ogranicz ryzyko wysuszenia

Każdego dnia skóra jest narażona na przesuszenie w wyniku działania czynników zewnętrznych, takich jak suche powietrze pochodzące z ogrzewania, czynniki pogodowe, klimatyzacja itp. Uniknięcie ich działania jest niemożliwe, ale można zabezpieczyć skórę przed utratą nawodnienia, stosując kosmetyki, wspierające działanie warstwy hydrolipidowej. To płaszcz ochronny skóry, którego działanie warto wesprzeć. Zapobiega on przeznaskórkowej utracie wody, zachowując odpowiednie nawilżenie skóry. 

Krok 3 – Stosuj najlepsze kosmetyki z kwasem hialuronowym 

Wybierając kosmetyki nawilżające skórę, zwróć uwagę na ich skład. Jednym z najlepiej działających nawilżaczy jest kwas hialuronowy, który stosowany jest w wielu produktach. Nie zawsze ma on jednak multifunkcyjne działanie. Nawilżenie bardzo suchej skóry  wymaga wielostronnego działania, dlatego warto wybierać produkty, które zawierają różnocząsteczkowy kwas hialuronowy. Składnik ten zawiera cząsteczki o wielu rozmiarach, które wnikają w różne warstwy skóry. Najmniejsze z nich przenikają głęboko, intensywnie nawilżając skórę i wspomagając jej naturalne procesy regeneracyjne. Nieco większe cząsteczki pozostają w płytszych warstwach. Ich zadaniem jest gromadzenie wody pod skórą, co powoduje jej wygładzenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek. Największe cząsteczki w ogóle nie przenikają przez skórę, ale zatrzymują się na jej powierzchni, wspierając warstwę hydrolipidową i ograniczając przeznaskórkową utratę nawodnienia. 

Nawilżenie bardzo suchej skóry wcale nie musi być trudne. Jeśli wybierzesz produkty, które mogą działać na wielu poziomach i całościowo na nią oddziaływać, skóra w niedługim czasie powróci do optymalnej kondycji. Stanie się miękka, gładka, wypoczęta i młodzieńczo piękna bez śladu suchości.

 

Powrót na górę